Job of the Week: Manager de parteneriate industriale, Asociația Olimpică Britanică

Suntem încântați să vă aducem detalii despre cea mai recentă sarcină a săptămânii – alimentat de GlobalsportsJobs – care este pentru un manager de parteneriate comerciale la Asociația Olimpică Britanică ( Boa).

Viziunea Asociației Olimpice Britanice (BOA) este de a „uni, precum și influența națiunii cu puterea sportului olimpic”, precum și obiectivul său este de a garanta echipa GB sunt „cea mai fină echipă susținută în competiția olimpică”.

Principala funcție a BOA, precum și funcția este: selectarea, conducerea, precum și gestionarea echipei GB la Jocurile Olimpice, precum și la Jocurile Olimpice de Sezonul de iarnă, precum și la toate Comitetul Olimpic din întreaga lume (COI), precum și la Evenimentele Olimpice Europene (EOC) cum ar fi jocurile de tineret, festivalurile de tineret, precum și jocurile europene; precum și să stabilească mișcarea olimpică, precum și să promoveze principiile, precum și valorile olimpismului, în domeniul său de responsabilitate.

BOA este independent, precum și finanțat privat. Succesul obiectivului său depinde complet de câștigurile pe care le primește de la programe industriale, inclusiv totuși, nu este limitat la sponsorizare, strângere de fonduri, licențe, precum și evenimente.

BOA este Comitetul Olimpic Național al Regatului Unit, precum și vocea puternică și independentă pentru sportul olimpic britanic responsabil pentru promovarea moțiunii olimpice în toată Marea Britanie.

Domeniu de aplicare:

Administrarea de zi cu zi a conexiunilor BOA cu un portofoliu ales de sponsori olimpici. responsabil pentru toate relațiile, activarea, precum și problemele contractuale care apar în cadrul sponsorilor particulari, precum și agențiilor lor

Gestionați, precum și recomandați activările sponsorilor pentru a garanta că toate activările sunt în conformitate cu agendele diferitelor părți interesate

Proiect gestionează programele de evenimente industriale ad-hoc, precum și campanii asociate

Sprijin pentru noile eforturi ale companiei, după cum este necesar

Responsabilități cheie:

Deservirea clientului

Deservire excelentă pentru clienți, precum și administrarea conexiunii sponsorilor echipei GB

Gestionați eficient expedierea drepturilor contractuale ale sponsorului la evenimentele GB, programe, comunicații, precum și platforme digitale

Oferiți asistență solidă, precum și îndrumări cu privire la DO/DISS în ceea ce privește activarea olimpică

Asigurați -vă că sponsorii reprezintă BOA, precum și marca echipei GB în mod corespunzător, în toate garanțiile, precum și comunicarea, respectând procesul de aprobări BOA al BOA

Lucrați cu atenție cu marketingul interior al BOA, comunicațiile, precum și echipele digitale pentru a garanta campaniile partenere sunt complet integrate

Legătura cu organele naționale de conducere, precum și agenții sportivilor cu privire la cerințele sportivului GB din echipa GB pentru sponsori, precum și facilitarea cererilor de aspect, după cum este necesar

Sfătuiți sponsorii cu privire la activare, precum și la planificarea campaniei

Identificați șansele Upsell, dacă este cazul

Lucrați cu sponsori la furnizarea de nevoi VIK pentru echipa GB pentru a garanta performanță maximă la Jocurile Olimpice

Management de proiect

Lucrați cu companiile de expediere pentru a supraveghea planificarea, precum și expedierea diferitelor programe de evenimente industriale, inclusiv evenimente de strângere de fonduri, implicare în masă, precum și activări ale fanilor

Susțineți integrarea tuturor programelor cu canale BOA, precum și activități care utilizează instrumente/abilități de administrare a locurilor de muncă eficiente

Coordonează eficient mai multe părți interesate, acorduri, precum și perioade de timp

Asigurați -vă că sunt livrate drepturile contractuale sponsor

Livrați toate locurile de muncă în program, precum și la buget

Responsabilități generale ale echipei industriale

Legătură de zi cu zi cu departamente BOA mai mari, cum ar fi marketing, comisioane, precum și legale

Obligația managerului de linie pentru 1X Executiv industrial

Prezentarea echipei de conducere senior, după cum este necesar

Mențineți legătura cu bazele de date, precum și documentele de urmărire a locurilor de muncă

Mențineți înregistrări monetare restante, inclusiv facturarea, precum și procesele de cumpărare a vânzărilor

Asistați la avansarea garanțiilor de vânzări, susțineți noile eforturi ale companiei, precum și efectuați un studiu de cercetare a sponsorizării, după cum este necesar

Dificultăți cheie în asigurarea rolului:

Posibilitatea de a coordona mai multe părți interesate, precum și locuri de muncă simultan

Gestionarea cerințelor, precum și a cerințelor fiecărui părți interesate, fără a arăta preferință

Înțelegerea unei varietăți largi de drepturi, precum și a politicilor olimpice de a oferi eficient active, precum și pentru a păstra conexiuni puternice cu sponsorii

Asociația Olimpică Britanică (BOA)
Obiectivul Asociației Olimpice Britanice (BOA) este de a transforma viețile britanice cu puterea valorilor olimpice, precum și succesul echipei GB.

Pentru descrierea completă a sarcinii, precum și detalii despre exact cum se aplică, faceți clic aici.

#jobsinsport

#sportsvenuebiz

#SportsVenueBusiness – Platforma de frunte pentru știri, vizualizări și dezvoltări din industrie

Partajează acest articol