Job of the Week: Program de creștere a jocului, precum și Resource Manager, World Rugby

Suntem încântați să vă aducem detalii despre cea mai recentă sarcină a săptămânii – alimentat de Sports Worldwide – ceea ce este un vacant interesant pentru un joc Programul de creștere, precum și manager de resurse la World Rugby.

World Rugby este lumea care guvernează, precum și organul de elaborare a legii pentru sportul Uniunii de Rugby cu sediul în Dublin, Irlanda. În plus față de funcțiile sale de guvernare, World Rugby organizează o serie de competiții la nivel mondial, precum și evenimente, inclusiv Cupa Mondială de Rugby, Cupa Mondială a Rugby -ului Femeilor, precum și anual HSBC Rugby Sevens World Series, precum și competiții din seria mondială a femeilor.

OBIECTIV

World Rugby dorește să numească un program de creștere a jocului și un manager de resurse, raportând către directorul general, Game Growth. Programul de creștere a jocului și managerul resurselor va fi responsabil pentru:

Furnizarea de locuri de muncă, precum și sprijin operațional pentru dezvoltare, expediere, precum și urmărirea creșterii jocului la nivel mondial, precum și participarea

Oferind servicii extrem de eficiente, precum și servicii competente de administrare a programelor pentru programele de avansare a rugby -ului mondial.

Contribuind la proiectare, la avansare, precum și la administrarea resurselor care contribuie la stabilirea, precum și la creșterea jocului, precum și la activitate, la rata dobânzii, precum și la implicarea, în club, în vecinătate, precum și la setări alternative la nivel global.

Contribuind la creșterea inspiratoare a jocului, precum și la creșterea implicării, precum și la păstrarea în rugby, cu promovarea eficientă a programelor de avansare.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI

Oferiți servicii de asistență de administrare programelor de creștere a jocurilor:

Asistați la aplicarea planului de implicare, precum și a strategiei mondiale de creștere a rugby -ului

Asistați -vă la fel de bine și uneori pentru locuri de muncă specifice determinate în cadrul planului

Oferiți analiza datelor, precum și raportarea asupra dezvoltării și specificați jocul mondial în ceea ce privește participarea.

Monitorizați valorile cheie ale jocului, precum și creați rapoarte de perspectivă, precum și prezentări la specificarea jocului la cerere.

Stabiliți un cadru de urmărire continuu pentru a documenta dezvoltarea cu aplicarea planului. Asigurați producția de înaltă calitate a datelor care utilizează pe internet și instrumente de analiză off-line

Gestionează avansarea resurselor pentru a sprijini creșterea, precum și avansarea sindicatelor, precum și a regiunilor, care vor include informații despre înregistrare, recrutare, retenție, precum și căi de jucător

Gestionați programele de studiu de cercetare externe, precum și implicați -vă în avansarea produselor sau instrumentelor care susțin rugby -ul mondial sau sindicatele membre să crească jocul.

Asigurați administrarea eficientă a programelor de implicare a rugby -ului mondial

Asigurați o planificare eficientă, precum și administrarea de zi cu zi a programului de implicare în cele 6 regiuni în colaborare cu managerii de servicii de rugby

Asigurați administrarea eficientă a instrumentelor de raportare pentru programele de implicare, precum și oferiți raportarea eficientă a acestor programe.

Asigurați administrarea eficientă a tuturor resurselor asociate tuturor programelor de avansare din portofoliu

Asigurați o promovare eficientă a programului, precum și îmbunătățirea expunerii programelor pe canalele de comunicare mondiale de rugby.

Asigurați o planificare eficientă, precum și coordonarea efectului mondial de rugby dincolo de programe

Lucrați în colaborare cu RWC, precum și deținerea sindicatelor sau organizațiilor pentru a planifica, precum și a coordona efectul dincolo de programe, motivând cea mai bună practică.

Asigurați o aplicare eficientă, precum și raportarea efectului dincolo de programele în jurul evenimentelor majore: RWC, WRWC, RWC7S, Jocurile Olimpice

Gestionează un proces de inovare pentru a produce concepte conduse de perspective în planuri fezabile, precum și în planuri de acțiune, precum și situații de afaceri pentru resurse pentru a sprijini creșterea jocului.

Identificați idei, concepte, precum și cele mai fine metode din surse diferite pentru a sprijini creșterea jocului

Creați materiale de comunicare antrenante de idei, idei, precum și prototipuri, precum și programe

Utilizați metode, precum și tehnici pentru a introduce, precum și gestionarea inovației în programele de creștere a jocurilor

Calificări și experiență

Calificarea nivelului al treilea în administrarea sportului sau în managementul afacerilor

Experiență minimă de 5 ani de lucru în domeniul sportului/afacerilor de avansare a afacerilor

Înțelegere excelentă a sportului de rugby/echipe de dorit.

Înțelegerea aprofundată a modului în care sunt proiectate căile de avansare sportivă sunt proiectate, precum și implementate

Experiență de administrare a proiectului, de ex. MS Project, Prince II, etc.

Experiență solidă lider, precum și implementarea proiectelor.

Priceput în analizarea, precum și în manipularea datelor pentru a produce perspective.

Abilități IT excelente, în special MS Excel, precum și PowerPoint, precum și sisteme BI

Abilități lingvistice, în special franceză sau spaniolă, un avantaj unic.

Competențe

Management de proiect

Abilități de studiu analitic și de cercetare

Dezvoltarea resurselor

Comunicare

Constientizare culturala

Întâlnire MANagement

Planificare și facilitare

Abilități cheie și atribute personale

Jucător în echipă

Orientată spre rezultat

Inovator

Atenție la detalii

Spirit antreprenorial

Această funcție este un contract pe termen fix de 3 ani.

Pentru descrierea completă a sarcinii, pe lângă detalii despre exact cum se aplică, faceți clic aici.

#Careers #EventProfs #EventhOsting #JobSinRugBy #JobSinsport #MAJOREVENTS #OLYMPICS #RUGBYUNION #RWC2023 #SPORTSJOBS #SPORTSBIZ #sportsbusiness

Sarcina săptămânii vă este oferită cu amabilitatea Sporturilor Mondiale (GlobalsPortsJobs), cea mai importantă platformă de cariere de experți din lume pentru industria sportivă mondială.

#sportsvenuebiz

#SportsVenueBusiness – Platforma principală a lumii pentru știri, viziuni și evoluții din sector

ALSD International, principalul eveniment al Europei pentru Sectorul Premium și sectorul ospitalității, se desfășoară pe stadionul Anfield din Liverpool Fotbal Club din 12-13 octombrie. Evenimentul va include un seminar la nivel înalt axat pe exact cum să stimuleze veniturile cu noi construcții, renovări, precum și extinderi de servicii, pe lângă cele mai recente inovații în inovație, precum și F&B, pe lângă o expoziție care prezintă cele mai noi produse de produse , Servicii și soluții, evenimente de rețea, precum și excursii din spatele scenei din Anfield, Parcul Goodison al lui Everton, precum și M&S Bank Arena.

#ALSDInternational – Europa și singurul eveniment pentru sediul premium și sectorul ospitalității

Partajează acest articol

Posted in Uncategorized